Mám exekúciu na dom, idem ho predať a vyplatím dlhy. Dostanem v budúcnosti hypotéku?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

rád by som sa poradil.

Ak je exekúcia na dom, idem dom predať a z toho vyplatiť hypotéku na dom a dlhy, dostanem niekedy v budúcnosti hypotéku?

Exekúcia je zo ZP a Sociálnej poisťovne. V omeškaní so splátkami na úvere a hypotéke som nikdy problém nemal.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budú dlhy vyplatené, je to v poriadku. Mali by ste vedieť riešiť hypotéku v najbližších mesiacoch po vymazaní záznamu v registri, kde sú vedené záznamy za odvody.

Úverový register by ste mal mať ako vravíte čistý, čiže nemal by byť problém ak splníte všetky ostatné podmienky na získanie hypotéky.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk