Má v tejto dobe význam fixovať úrok?

Zodpovedané
27. nov 2023

Dobrý deň,

máme hypotéku vo VÚB a od nového roka nám zvýšili úrok na 4,59. Dnes volala pani z banky, že pri fixácii nám môže dať úrok 4,49. Doteraz sme platili cca 150 EUR, teraz by sme mali platiť okolo 220 EUR.

Má význam fixovať v tejto dobe úrok?

Budú úroky ešte stúpať?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak či tak musíte mať fixovaný úrok na nejaké obdobie. Zároveň je dôležité chápať fixáciu tak, že to nie vy sa fixujete banke na tento úrok, ale ona sa Vám fixuje, že Vám ho počas tej doby nezvýši.

Vy si ho môžete znížiť aj počas fixácie ak budú na trhu nižšie úrokové sadzby. To nie je problém. Stačí ak má banka retenčné oddelenie, čo VÚB banka má.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk