Má slobodná žena s príjmom 850 eur mesačne šancu dostať hypotéku?

Zodpovedané
28. apr 2023

Dobrý deň,

mám 29 rokov, som slobodná, ale žijem v byte s partnerom. Máme jedno 4-ročné dieťa.
Výživné nepoberám, ale poberám predĺžený rodičovský 470 eur plus pracujem na zmluvu do augusta. Potom by mi ju mali predĺžiť. V hrubom mám cca 850 eur.

Mesačne splácam gauč a stôl spolu 70 eur. Nemám čím ručiť, vlastním len auto.

Akú výšku hypotéky mám šancu dostať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri príjme 850 eur mesačne v hrubom máte v čistom približne 674 eur mesačne. Ak sa z toho odpočítajú životné minimá na Vás a na dieťa, povinná rezerva 40% a mesačná splátka 70 eur, ostane Vám na splácanie hypotéky limit 130 eur mesačne. S takýmto limitom by ste vedeli žiadať o hypotéku vo výške niečo cez 20 000 eur.

Pre vyšší limit by ste potrebovali buď ručiteľa alebo jednorazovo splatiť daný úver 70 eur. Pri splatení daného úveru by ste dostali niečo pod 35 000 eur od banky.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk