Má povolené prečerpanie vplyv na získanie hypotéky v budúcnosti?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom povoleného prečerpania na kreditnej karte a problému pri vybavení budúcej hypotéky. V mojej banke mám na karte povolené prečerpanie 2000 EUR, ktoré aj využívam.

Môže mať toto prečerpanie vplyv na získanie hypotéky v budúcnosti?

Ak áno, koľko rokov po vyplatení tohto prečerpania by jeho využitie mohlo pre mňa predstavovať problém pri získaní hypotéky?

Ďakujem

Dobrý deň,

má to vplyv ale nie negatívny, ak včas vraciate úroky na danom prečerpaní. V tomto prípade Vám to jedine znižuje celkový limit na mesačnú splátku hypotéky a celkovú výšku hypotéky. Pred žiadosťou o hypotéku to viete zrušiť, ak by ste náhodou potrebovali maximálnu výšku hypotéky od banky. Inak je to fajn ak vraciate peniaze načas, lebo máte aspoň pozitívnu úverovú históriu.

Ak sa nevracajú včas úroky, tak od negatívneho záznamu to budete mať v registri 5 rokov.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk