Ktoré banky akceptujú rodinné prídavky ako príjem pri hypotéke?

Zodpovedané
13. nov 2023

Dobrý deň,

s manželom máme 4 deti. On pracuje klasicky v zamestnaní a má príjem 1 200 EUR mesačne. Ja som na materskej a ešte 18 mesiacov aj budem.

Chceli by sme si zobrať hypotéku na stavbu domu a potrebovali by sme čo najviac peňazí. Bola som sa informovať vo svojej banke, tak mi zoberú len nejakých 470 EUR ako materskú a prídavky neakceptujú vôbec.

Majú to tak všetky banky?

Ďakujem

Dobrý deň,

prídavky na deti akceptuje aktuálne jedine ČSOB banka v plnej výške. To znamená, že ČSOB by Vám vedela zobrať príjem cca 1910 EUR mesačne v čistom. Dokopy by Vám vďaka tomu vedela vyjsť hypotéka vo výške cca 95 000 EUR.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk