Ktorá banka nám poskytne aspoň 65 000 - 70 000 eur?

Zodpovedané
21. aug 2023

Dobrý deň,

muž pracoval na víkendovej zmene, ktorú zrušili. Do mesiaca sa zamestnal pre firmu, ktorá pracuje pre firmu, ktorá tú víkendovú zrušila. Je v riešení, aby dostal zmluvu na dobu neurčitú. Plat má v čistom od 1 300 - 1 700 eur. Naposledy mal 1 700 eur. Máme znalecký posudok na môj dom, ktorý by sme chceli založiť a zrekonštruovať. Dom mám ohodnotený na 95 000 eur.

Ktorá banka nám poskytne aspoň 65 000 - 70 000 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

na rekonštrukciu Vám na základe hodnoty domu poskytne danú výšku hypotéky každá banka (pri 65 000 eur, pri 70 000 eur skoro každá). Štandardne je hypotéka na rekonštrukciu poskytovaná do 80% z hodnoty domu, teda do výšky 76 000 eur.

Problém môže nastať pri overovaní Vašej bonity a príjmu. Je tam viac faktorov, ktoré môžu vyústiť k zamietnutiu úveru, resp. k neposkytnutiu potrebnej výšky. Všetko sa to odvíja od počtu detí, Vášho a manželovho veku, doby zamestnania v poslednom zamestnaní manžela, výšky celkového čistého priemerného príjmu v domácnosti, úverovej histórie a podobne. Neviem sa Vám teda k tomu vyjadriť, pretože tie údaje, ktoré ovpylvňujú výpočet nepoznám.

Môžete mi však napísať na mail a po doplnení Vám budem vedieť vypočítať výšku hypotéky aj na základe Vašej bonity a príjmu. Porovnám Vám všetky banky, nech si vyberiete najlepšiu možnosť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk