Ktorá banka mi dá pôžičku vo výške 500 EUR, keď som na materskej?

Zodpovedané
Dnes o 12:09

Dobrý deň,

prosím o radu na rýchlu požičku, ktorá by mi ešte dnes bola pripísaná na účet. Som na materskej dovolenke. Môže byť aj nebankovka. Chcela by som 500 EUR a mesačne môžem splácať po 100 EUR.

Ďakujem

Dobrý deň,

maximálna materská, ktorá sa akceptuje je vo výške 470 EUR mesačne. Ak od toho odrátame životné minimum na Vás a dieťa + povinnú rezervu 40%, mali by ste tak 30 - 35 EUR mesačný limit na splácanie úveru. To by bohate stačilo na úver vo výške 500 EUR.

Všetky klasické banky to ale akceptujú ako vedľajší príjem. Museli by ste mať niekoho s hlavným príjmom (na TPP, živnosť a podobne). Možno by Vám to zobrala nejaká nebankovka. S tými veľa skúsenosti nemám a vo všeobecnosti ich neodporúčam kvôli nevýhodným podmienkam. Ak už, tak nejakú, ktorá je overená - napríklad Home Credit.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk