Ktorá banka má najlepšie úroky pri úveroch na bývanie?

Zodpovedané
24. aug 2023

Dobrý deň,

chceli by sme zobrať úver na výstavbu rodinného domu. Ide o 80 000 eur s dobou splácania na 25 rokov.

Ktorá banka má najlepšie úroky pri úveroch na bývanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

k dnešnému dňu (24.08.2023) sú úroky v bankách pri fixácii na 3 alebo 5 rokov:

  • SLSP od 4,49%
  • VÚB od 4,39%
  • Tatra od 4,29%
  • Prima od 3,80%
  • ČSOB od 4,09%
  • mBank od 4,84%
  • Unicredit od 3,89%
  • 365 banka od 4,25%

Vo väčšine bánk to však nie je finálne číslo, ale záleží presne od prípadu, aký bude výsledný úrok. Ten sa niekde odvíja od bonity klienta, niekde od dojednania úverového poistenia, niekde od vedenia bežného účtu, niekde od energetického certifikátu k zakladanej nehnuteľnosti, niekde od výšky hypotéky, niekde od iných úverových produktov. Potom od toho, či ide o financovanie do 70%, 80% alebo 90% alebo od poistenia nehnuteľnosti.

Najlepšie je úrok určiť po zanalyzovaní situácie žiadateľov, kedy aj ja už viem ako presne si to predstavujú a aký presne je ich prípad. Bez toho len takto orientačne. Hypotéku na výstavbu neviete riešiť v 365 banke, čiže tam je úroková sadzba irelevantná.

Pokojne mi môžete napísať špecifickejšie info k Vášmu prípadu a budem Vám vedieť povedať presné čísla, aby výsledná sadzba na schválenej hypotéke nebola vyššia ako ste predpokladali.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk