Ktorá banka berie do úvahy iba tri výplatné pásky namiesto šiestich?

Zodpovedané
20. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom podmienok pri poskytnutí hypotéky

Ktorá banka berie do úvahy iba tri výplatné pásky namiesto šiestich?

Ďakujem

Dobrý deň,

bánk, ktoré vedia financovať je viacero. Nerád by som tu niektorú uprednostňoval. Štandardne je možné pre účely hypotéky akceptovať príjmy z pracovného pomeru, ktorý trvá 4 mesiace (resp. prišli už aspoň 3 príjmy). Človek nie je v skúšobnej dobe (tá môže byť pri manažérskych pozíciách aj 6 mesiacov).

Primárne sa neposudzujú až tak "pásky" ako druh a povaha pracovného pomeru, či ide o pracovný pomer na dobu určitá alebo neurčitú, či mzda chodí na účet a či v sociálne poisťovni to všetko sedí (teda nie ak napr. časť chodí na účet a časť "na ruku").

Ak je aspoň v tomto smere všetko OK, tak takmer všetky veľké banky na Slovensku budú vedieť poskytnúť v určitom rozsahu hypotekárny úver.

Pekný deň.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk