Končí mi fix na hypotéke a som na rodičovskej. Budem môcť si vybrať inú banku?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

budúci rok mi končí fix na hypotéke, rada by som si však vybrala podľa úrokových ponúk. Momentálne som však na rodičovskej a aj budem minimálne rok, teda budem bez platu. Hypotekárny úver je na moje meno. Nie som vydatá.

Budem môcť si vybrať inú banku?

Viem, že je potrebné dokladovanie príjmu, ktorý však ja nemám.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

inú banku si budete môcť vybrať bez dokladovania príjmu jedine vtedy, ak bude splátka rovnaká alebo nižšia ako aktuálne. Môžete si natiahnuť napríklad splatnosť hypotéky a tak si ju preniesť inde. Zároveň musí byť riadne splácaná bez omeškaní.

Niektoré banky majú toleranciu na zvýšenie splátky napríklad o 50%, kedy by ste sa do toho mohli zmestiť. Záleží aké budú úroky a podmienky na prenesenie hypotéky do inej banky o rok. Môžete mi potom kľudne napísať a dám Vám aktuálne info.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk