Komu bude vyplatené pohrebné sporenie?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

včera zomrela moja babka. Mala pohrebné sporenie v SLSP, malo byť v prípade úmrtia vyplatené dedkovi. Dedko však zomrel skôr než ona (2/2022).

Babka chcela zmeniť disponenta - mala som to byť ja. Avšak, skomplikovalo sa to a babka dostala týždeň po úmrtí dedka cievnu mozgovú príhodu. Jej stav a komplikácie nedovoľovali túto zmenu uskutočniť.

Aktuálne teda nie je komu poistenie vyplatiť. Som najbližšia pozostalá (vnučka - ich deti zomreli už dávnejšie), pohreb teda bude v mojej réžii.

Mám možnosť žiadať vyplatenie poistného?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nebola na danom poistení/sporení uvedená oprávnená osoba, dané plnenie, resp. zostatok na sporiacom účte pôjde do dedičského konania. To určí ako a komu sa peniaze prerozdelia. Je to teda skôr potom otázka na právnika.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk