Koľko stojí kvalitné životné poistenie pre 2 dospelé osoby a 2 deti?

Zodpovedané
17. aug 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom životného poistenia.

Koľko stojí kvalitné životné poistenie pre 2 dospelé osoby a 2 deti?

Chceli by sme sa poistiť, pretože sme si pred nedávnom riešili hypotéku a manžel má pomerne rizikovú prácu. A počula som, že poistenie pre deti nie je drahé, takže aj ich by som tam chcela zakomponovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

cena životného poistenia pre domácnosť závisí od viacerých faktorov. Ak niekto nemá finančné záväzky (deti/úvery), tak kvalitné životné poistenie vychádza tak 3 až 5 percent z čistého príjmu. Ak pár zarába dokopy 1800 eur mesačne, tak kvalitné poistenie tieto 2 osoby bude stáť cca 54 až 90 eur mesačne.

Pokiaľ ide o rodinu s deťmi a hypotékou, tak poistenie bude drahšie. Bude to cca 5 až 7 percent z čistého príjmu. Dokopy to bude približne 90 až 126 eur mesačne pri príjme 1800 eur mesačne v čistom.

Presná cena závisí od pracovnej profesie, výšky a váhy, fajčenia/nefajčenia, veku, zdravotných komplikácii teraz a v minulosti, výšky hypotéky a od konkrétnej poisťovne.

Pokiaľ by ste si chceli prepočítať cenu v každej poisťovni a odporučiť krytie, pokojne mi napíšte na mail a pomôžem Vám.

Odporúčam si takisto prečítať môj článok o tom, komu sa oplatí životné poistenie a ako si ho nastaviť: https://relyon.sk/blog/co-je-zivotne-poistenie-...

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk