Koľko percent z ceny zakladanej nehnuteľnosti dostaneme?

Zodpovedané
26. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej situácie. Chceme si brat hypotéku a zakladali by sme dve nehnuteľnosti. Celková cena oboch je 114 000€.

Koľko by sme dostali momentálne z ceny %?

Je to 80 či 70%?

Ďakujem

Dobrý deň,

dnes je štandard 80%. Je to pri dobrých nehnuteľnostiach. Ak nehnuteľnosť, jej lokalita, prípadne bonita alebo rating žiadateľov o úver nie je pre banku úplne ok, môže dať aj menšie %financovania (LTV).

Dokonca tento mesiac sa nám podarilo aj 90% financovanie pri byte v dobrej lokalite v menšom meste, kde banka vyhodnotila údaje žiadateľa ako veľmi dobré.

Bez bližších informácií sa mi k tomu ťažko vyjadruje.

Pekný deň.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk