Koľko by mi banka bola ochotná požičať, keď som SZČO s ročným ziskom do 30 000 eur?

Zodpovedané
24. aug 2023

Dobrý deň,

mal by som záujem o hypotéku, keďže s manželkou by sme chceli ísť bývať do rodinného domu. Vlastníme 3-izbový byt bez zaťaženia.

Koľko by mi banka bola ochotná požičať, keď som SZČO s ročným ziskom 25 - 30 000 eur?

Mám paušálne výdavky a manželka poberá rodičovský príspevok na 1 dieťa. Odhadovaná cena bytu je cca 50 000, nakoľko je to v malej obci.

Ďakujem .

Dobrý deň,

ak máte zisk 30 000 eur, tak po dani by to malo byť cca 25 500 eur. To je 2 125 eur mesačne v čistom. Ak sa k tomu priráta vyššia rodičovská 412 eur mesačne (od septembra budú banky brať 473 eur mesačne), tak by ste mali nárok na hypotéku približne 195 000 eur.

Ak tých 30 000 eur nie je zisk ale tržba, tak by ste mali nárok približne na 130 000 eur hypotéku. Nie však v každej banke.

Ak rátame so sumou 25 000 eur, tak by to bolo približne o 17% menej v oboch prípadoch.

Na byt v hodnote 50 000 eur by ste mali bez problémov nárok, avšak záleží aj od toho či nemáte iné úvery, koľko máte rokov, akú máte úverovú históriu a podobne.

Ak by ste chceli poradiť individuálne a prípadne aj porovnať všetky banky aké by Vám vedeli dať podmienky vo Vašom prípade, tak mi pokojne napíšte na mail.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk