Kedy najskôr môžeme požiadať o hypotéku, aby sa mi započítala aj septembrová mzda?

Zodpovedané
Dnes o 12:13

Dobrý deň,

s manželom plánujeme kúpu bytu. Od 4/2024 mám novú prácu, predtým som bola 5 mesiacov nezamestnaná. Čo sa týka výšky našich príjmov, tam by nemal byť problém, ak by sme počkali na moju výplatu za september, aby sa môj príjem nekrátil, keďže až na konci septembra dokončím 6. mesiac v novom zamestnaní.

Koľko z Vašej skúsenosti prosím trvá, kým sa dáta ohľadom miezd preklopia do SP?

Stačí vo všeobecnosti počkať do výplaty samotnej (v mojom prípade už okolo 5. dňa v mesiaci), alebo je tam nejaké oneskorenie (kým firma pošle výkazy, kým to v SP spracujú)?

Kedy najskôr môžeme požiadať o hypotéku, aby sa mi započítala aj septembrová mzda?

Už dlhšie pozeráme ponuky bytov a jeden z nich nás veľmi oslovil, bojíme sa však toho, že sa predá, kým budeme môcť požiadať o hypotéku. Neradi by sme skladali zálohu, kým z banky nebudeme mať záruku, že nám hypotéku poskytnú.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie všetky banky príjem krátia, ak ste zamestnaná kratšie ako 6 mesiacov (napríklad SLSP a ani 365 banka to tak nemá). Dáta sa preklopia veľmi rýchlo, záleží od toho kedy budú za vás zaplatené odvody zo strany zamestnávateľa. Vo všeobecnosti stačí a počkať dokým Vám tie peniaze pípnu na účet.

Ak chcete rýchlo jednať, pokojne mi napíšte mail a prepočítam Vám, či by Vám to nevyšlo už aj teraz. Plus Vám viem aj v banke prezistiť dopredu ešte pred schválením, či by Vám hypotéku dali. Záleží teda od toho, v ktorej by ste to chceli riešiť. Niekde sa to dá dopredu zistiť a niekde nie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk