Kde sa dá najlepšie sporiť pre deti?

Zodpovedané
14. okt 2024

Dobrý deň,

rada by som začala 5-ročnému a 10-ročnému dieťaťu sporiť. Čo odložím, to aj miniem. A to z dôvodu, lebo to mám na bežnom účte. Potrebovala by som sporiť niekde, kde nebudem môcť najbližších 5 rokov vyberať a porastie tam aj nejaký úrok.

Viete mi poradiť?

Kde sa dá najlepšie sporiť a čo je ozaj overené?

Ďakujem

Dobrý deň,

tých možností je pomerne dosť veľa. **Záleží hlavne od toho, na ako dlho im plánujete sporiť.

Ja by som deťom určite odporúčal sporenie do 25-ky, kedy už budú vedieť aj rozumnejšie s peniazmi narábať. V takom prípade sú určite najlepšie akciové ETF fondy** (nízke poplatky, oslobodené od dane, overené časom, výborné zhodnotenie).

Ak by to bolo na kratšiu dobu 3/5/7 rokov, tak by som odporúčal skôr realitné fondy. Tieto sú menej kolísavé a zároveň dosahujú aj asi o polovicu alebo 2 tretiny nižšie zhodnotenie.

Ak by ste mali záujem o individuálne investičné poradenstvo (nastavenie portfólia na mieru + následný servis), pokojne mi napíšte na mail a môžem Vám prepočítať ako by to vyšlo ak by ste sa rozhodli investovať cezo mňa.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk