Kde by sme mali uložiť nasporených 70 000 EUR?

Zodpovedané
23. aug 2024

Dobrý deň,

s manželom máme na bežnom účte 70 000 EUR. O 2 - 3 roky máme v pláne kúpiť dom, prípadne začať stavať. Mám strach mať takúto vysokú sumu len tak na účte, z ktorého všeličo platíme.

Kam ich máme uložiť?

Najlepšie tak, aby nám vedeli aj niečo zarobiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je dobré, že rozmýšľate tieto prostriedky niekam uložiť a ochrániť pred infláciou. Na trhu je viac možností a je preto ťažké vybrať to najvýhodnejšie len z toho titulu, že poznám sumu a investičný horizont.

Veľký vplyv na moje odporúčanie má aj to, aký typ investora ste (konzervatívny, dynnamický...), aj na to akú chcete mať celkovo rezervu aj po dostavaní domu, aké máte iné investičné ciele, koľko chcete/viete financovať hypotékou a tak ďalej. Na základe toho by sa odvíjalo, ako by som Vám odporúčal dané peniaze rozdeliť.

Pokojne mi môžete napísať na mail a po bližšom odkomunikovaní Vašej situácie a preferencií či skúseností by som Vám vedel poradiť aj konkrétny investičný produkt, nech to máte na mieru.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk