Kam mám presunúť peniaze zo stavebného sporenia?

Zodpovedané
2. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám uzatvorené stavebné sporenie, na ktoré už ale nesporím. Zdá sa mi to nevýhodné sporiť z rodičovského príspevku na štátnu prémiu.

Kam mám presunúť nasporenú sumu?

Ako ďalej naložiť so zmluvou?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade by bolo dobré, ak by ste s niekým zrealizovali osobnú konzultáciu. Je to dosť málo informácií a veľmi všeobecný popis, aby som Vás vhodne nasmeroval. Treba si to prejsť detailnejšie - napr. aj o akú sumu sa jedná a ako dlho by ste ju chceli ešte zhodnocovať. Dnes už stavebné sporenie ako vyslovene sporenie nie je také výhodné ako v minulosti.

Garantovaných alternatív však moc nie je. A pre ostatné alternatívy je potrebná dôsledná analýza súčasnej situácie, Vašich priorít či postoja k riziku.

V každom prípade to Vaše sporenie už ani nie je sporenie, keďže tam nedávate peniaze. Rozhodne by bolo dobré to celé pozrieť a prehodnotiť.

Na blogu som preberal rôzne možnosti sporenia - väčšinou sú to však sporenia na dlhšiu dobu (ideálne viac ako 10 rokov) - skúste si pozrieť info, prípadne upresnite mi viac do mailu.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk