Kam investovať 1000 EUR na 10 rokov s najlepším zhodnotením?

Zodpovedané
11. dec 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Kam investovať 1000 EUR na 10 rokov s tým, že každý mesiac budem vkladať 20 EUR?

Kde sa mi peniaze najlepšie zhodnotia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri dlhodobom investovaní (10 a viac rokov) sa vo všeobecnosti najviac odporúča investovanie do ETF fondov. Konkrétne portfólio Vám povedať neviem. Záleží od Vášho vzťahu k riziku, na aké zhodnotenie chcete cieliť, aké máte prípadne skúsenosti s investovaním a či máte aj pomimo nejaké ďalšie peniaze slúžiace ako železnú rezervu.

Odporúčam si prečítať článok o tom, kde najlepšie investovať 5 000 EUR: https://relyon.sk/blog/kam-investovat-5000-eur/ (princíp je rovnaký).

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk