Je zmluva na zastupovanie dôveryhodná pre banku?

Zodpovedané
3. okt 2021

Dobrý deň,

2,5 roka pracujem na trvalý pracovný pomer, avšak zmluvu mám na zástup kolegyne počas materskej. S manželom plánujeme kúpiť nehnuteľnosť.

Som v očiach banky v nevýhode kvôli takejto zmluve?

Pracujem ako farmaceut.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží ako je zmluva postavená, avšak oblasť, v ktorej pracujete je bankami posudzovaná pozitívne. Spravidla pri žiadostiach, kde sú dvaja žiadatelia (teda ešte niekto ďalší) to väčšina bánk akceptuje bez problémov.

Ak budete žiadať sama, je dôležité aj posúdenie všetkých ostatných záležitostí, ktoré v banke vytvárajú tzv. bonitu. Banka si takto ohodnotí (urobí) rating. To, či poskytne úver/hypotéku, resp. príjem akceptuje v plnej výške, sa neviem teraz vyjadriť. Podstatný bude aj manželov príjem. Nedávno som mal obdobný prípad, kedy bola zmluva na zástup počas materskej, pani pracovala ako administratívna pracovníčka v korporáte, avšak manžel mal nadštandardné príjmy (pre výšku úveru, aká bola potrebná).

Ak by ste to chceli prejsť detailnejšie, aby som Vám zodpovedal Váš dotaz lepšie, napíšte prípadne mail, kde si doplníme informácie.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk