Je šanca, že by som dostala úver na opravu domu vo výške 60 -70 000 eur?

Zodpovedané
13. jún 2022

Dobrý deň,

mám 31 rokov, jedno dieťa.

Je šanca, že by som dostala úver na opravu domu vo výške 60 -70 000 eur?

Môj muž už na ten dom má úver. Spláca 500 eur, ešte 25 rokov.

Ja mám čistú mzdu 600 eur.

Je lepšie brať úver počas manželstve alebo pred manželstvom?

Mužov plat je 1400 eur netto. Má viac ako 35 rokov.

Ja iné výdavky nemám, nič nevlastním. Muž má tiež bežne výdavky mobil 60 eur, úver cca do 500 eur.

Ďakujem

Zdravím Vás.

Na takúto konkrétnu otázku viem odpovedať s istotou iba ak mám všetky potrebné informácie. Prosím, napíšte mi mail a napíšem vám, ktoré informácie by som potreboval aby som vám na túto otázku vedel presne odpovedať.

Vo všeobecnosti zatiaľ viem povedať, že ak máte spolu príjem 2 000 eur v čistom, maximálne môžete mať úvery vo výške 192 000 eur.
To, že má viac ako 35 rokov nevadí (pokiaľ má do 40, niekedy aj do 45, viete zobrať hypotéku aj na 30 rokov).
Vo vašom prípade nie je podstatné, či by ste brali úver pred manželstvom alebo počas manželstva. Jedine ak by ste si chceli nepomerne rozdeliť majetok (teda nie 50 na 50), tak počas manželstva ak by ste mali bezpodielové spoluvlastníctvo manželov by ste museli u notára urobiť zúženie BSM, ale to je veľmi špecifický prípad a väčšinu ľudí sa to netýka.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk