Je rozumnejšie kúpnu zmluvu aj vklad do katastra spraviť až po schválení úveru z PSS?

Zodpovedané
Dnes o 12:23

Dobrý deň,

riešim hypotéku cez finačného poradcu, ktorý pokašľal, čo sa len dalo. Hypotéka je už schválená a ide sa na podpis úverovej zmluvy a záložných zmlúv. Realitná agentúra v ten deň chce podpísať aj kúpnu zmluvu. Lenže ešte musím vyriešiť medziúver na dofinancovanie v PSS, kde žiadosť o úver viem odoslať až vtedy, keď budem mať úverovú zmluvu a kúpnu zmluvu (nepodpísanú).

Nie je rozumnejšie kúpnu zmluvu aj vklad do katastra spraviť až po schválení úveru z PSS, keďže ten teraz ako keby stále nebol istý?

Poradca tvrdí, že istý je. Ja mu však už neverím.

Aký je správny postup?

Ako dlho trvá uvoľnenie financií?

Hypo je z Prima banky a medziúver z PSS.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite by som riešiť podpis kúpnej zmluvy a vklad do katastra až po schválení úveru v PSS nech máte istotu, že to všetko klapne ako má. PSS sa schvaľuje veľmi rýchlo, čiže nie je dôvod sa náhliť s kúpnou zmluvou a katastrom.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk