Je reálne získať hypotéku, keď manžel zarába 1400 eur mesačne a ja som na materskej?

Zodpovedané
20. sep 2023

Dobrý deň,

nastúpila som na materskú s druhým dieťaťom a manžel pracuje. Jeho príjem je 1400 eur mesačne. Chceme si kúpiť byt v hodnote 120 000 eur. Máme ešte lízing na auto vo výške 7000 eur, vlastné prostriedky nemáme, ale vedeli by sme založiť rodičovský dom.

Je reálne získať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

s príjmom 1873 eur mesačne v čistom (ak má manžel 1 400 eur v čistom a nie v hrubom) si viete kúpiť nehnuteľnosť maximálne vo výške 110 000 eur. Museli by ste však zobrať hypotéku, do ktorej by sa zrefinancoval aj daný lízing, inak by vám nevyšla podmienka maximálnej mesačnej splátky úverov. Predpokladám, že splátka lízingu je určite v trojciferných číslach.

Na výšku hypotéky 127 000 eur (aj s lízingom) by ste potrebovali dokopy príjem približne 2 000 eur v čistom dokopy aj s manželom.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk