Je reálne kúpiť dom v hodnote 199 000 EUR?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

priateľ zarobí cca 1300 EUR v čistom, ja som na rodičovskom príspevku. Máme jedno dieťa, spolu našetrených 30 000 EUR.

Je reálne kúpiť dom v hodnote 199 000 EUR?

Aký príjem by sme potrebovali?

Ďakujem

Dobrý deň,

na hypotéku vo výške 169 000 EUR potrebujete minimlne príjem 2275 až 2300 EUR mesačne v čistom. Len mesačná splátka sa môže hýbať okolo 900 EUR, čo by nemuselo byť pri Vašom aktuálnom príjme dlhodobo udržateľné. Momentálne si viete dovoliť hypotéku (ak máte nižší rodičovský) tak 105 000 EUR a ak by ste mali materskú, tak niečo cez 115 000 EUR.

Odporúčam si prečítať článok na tému kúpy domu na našej stránke: https://relyon.sk/blog/hypoteka-na-kupu-domu/

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk