Je potrebné rozšíriť životné poistenie?

Zodpovedané
19. jún 2024

Dobrý deň,

s manželom máme hypotéku, ktorú sme brali pred dvoma rokmi. Vtedy finančná poradkyňa vypracovala pre manžela životné poistenie, ktoré uzatvoril. Tvrdila, že je to podmienka, aby sme získali hypotéku. Teraz po dvoch rokoch sa nám znova ozvala s tým, že na trhu je veľa nových a lepších ponúk pre životné poistenie a poistku vraj treba zmeniť.

Pred tými dvoma rokmi, keď manžel životné poistenie uzatváral sme trvali na tom, aby mal poistenú len smrť, trvalú invaliditu, kritické choroby a PN, nakoľko nám to rozpočet inak nedovoľoval. Teraz sa ozvala s tým, že je lepšie poistenie rozšíriť o iné produkty a vraj sa musím dať poistiť aj ja. Ja som doma na rodičovskej dovolenke a nemám žiaden príjem.

Je to len môj pocit, alebo sa na nás snaží len finančná poradkyňa zarobiť a produkty, do ktorých nás núti sú benefity skôr pre ňu ako pre nás?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to veľmi ťažké povedať. Môžu to byť totiž obe varianty. Poistenie môže mať zmysel aj pre Vás, rovnako tak aj napríklad pre deti + aj to krytie by sa malo časom aktualizovať podľa životnej situácie rodiny (buď nahor alebo nadol). Všetko záleží od toho, kto z Vás má aký príjem, aké jednotlivo platíte výdavky, aký máte disponibilný majetok, zostatok hypotéky a dobu splatnosti hypotéky, počet detí, vek detí a priemerné výdavky na deti a od niekoľkých ďalších vecí. Podmienka uzatvorenia hypotéky to určite však nie je.

Ak máte nejaké konkrétne informácie, ako to máte nastavené teraz a ako vám to ona odporúča aktualizovať, pokojne mi to napíšte do mailu a pozriem sa Vám na to, či to je relevantné alebo nie. Môže byť aj to, že Vám fakt chce dobre a že to potrebujete, ale aj že na Vás chce len zarobiť. Zatiaľ to však neviem posúdiť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk