Je možný prevod osobného účtu na rodinného príslušníka?

Zodpovedané
26. sep 2024

Dobrý deň,

moji rodičia majú vyšší vek a zdravotne nie sú na tom najlepšie. Z toho dôvodu chcú ich osobný účet prepísať na mňa s tým, že kým žijú, tak ho budú používať. Majú tam nastavené všetky mesačné zálohové platby. Nechceme meniť nič iné, teda iba majiteľa účtu.

Je možné urobiť zmenu osobných údajov aj online cez internet banking, alebo musíme ísť na pobočku banky?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa treba ísť priamo do banky a buď urobiť nejaké splnomocnenie, alebo si otvoriť nový bežný účet na Vaše meno, ich dať ako disponentov účtu a aktuálny bežný účet zrušiť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk