Je možný prenos záložného práva na inú nehnuteľnosť, keď sme mali konsolidovanú hypotéku?

Zodpovedané
20. aug 2024

Dobrý deň,

mali by sme záujem o prenesenie záložného práva na inú nehnuteľnosť. Táto nehnuteľnosť má väčšiu hodnotu ako zostávajúca hypotéka.

Je možnosť realizovať takéto prenesenie aj v prípade, že sme mali pred dvoma rokmi konsolidovanú hypotéku?

Ide o VÚB banku.

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať. Môžu, ale nemusia to prijať. Ak je to ale hodnotnejšia nehnuteľnosť ako tá, ktorú máte v zábezpeke aktuálne, tak by to nemal byť problém. Ak nie, môže byť problém. Treba sa ísť ideálne do banky informovať, skúsiť o to požiadať a uvidíte či Vám to prejde.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk