Je možné zobrať hypotéku na dom a založiť byt, ktorý je v mojom spoluvlastníctve?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Je možné nejakým spôsobom zobrať hypotéku na dom a založiť byt, ktorý je v mojom spoluvlastníctve?

Problém je, že zároveň naň moja mama ešte stále platí hypotéku.

Akceptuje nejaká banka na Slovensku zárobky vo vlastnej firme v zahraničí ako doklad na poskytnutie úveru?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka založenia bytu v spoluvlastníctve, je to možné. Avšak musia s tým súhasiť všetky strany a byt sa bude zakladať ako celok. Nie je možné teda založiť iba vašu časť bytu ale celý byt.

Ak je na danej nehnuteľnosti existujúca hypotéka, viete ho založiť iba v tej banke, v ktorej je aktuálne založený. Neviete mať založený byt v dvoch rôznych bankách.

Ohľadom príjmu zo zahraničného podnikania, tak žiadna banka neakceptuje takýto príjem. Výnimkou sú jedine živnostníci športovci a opatrovníci, no príjem zo s.r.o. sa nedá v žiadnom prípade akceptovať. Ani keby ste tam bola zamestnaná a bola by to vaša firma, tak by to neprešlo.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk