Je možné refinancovať úvery, aby som mala nižšie splátky?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

vo VÚB mám spotrebné úvery. Aktuálne som na rodičovskej dovolenke, takže môj príjem veľmi klesol.

Je možné úvery refinancovať, aby som mala nižšie splátky?

Ďakujem

Dobrý deň,

na refinancovanie je potrebné mať minimálne jeden hlavný príjem (TPP, SZČO a podobne). Materská sa za hlavný príjem nepovažuje.

Ak by ste vedeli zobrať do úveru aj niekoho iného s hlavným príjmom, tak by ste mali možnosť riešiť refinancovanie. Vstupuje tam však viacero parametrov, takže neviem presne určiť čo by som vám vo vašom prípade odporúčal.

Pozrite si môj článok o refinancovaní. Verím, že niektoré informácie vám tam určite pomôžu:

https://relyon.sk/hypoteky/refinancovanie-hypot...

Prípadne mi napíšte alebo zavolajte súkromne a môžeme sa o vašom prípade porozprávať. Ako vravím, nemám dosť informácií, aby som to vedel komplexne zhodnotiť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk