Je možné prepísať časť domu s hypotékou na neplnoletého syna?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

máme dom na hypotéku. Chcem odísť od manžela a chcela by som si požiadať o obecný byt, kde je podmienka, že nemôžem nič vlastniť.

Dala by sa moja časť domu prepísať sa môjho neplnoletého syna?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že sa to dá vo všetkých bankách okrem Prima banky. Zdá sa mi, že tá to má v podmienkach, že zakladaná nehnuteľnosť nemôže byť vo vlastníctve neplnoletej osoby. V ostatných bankách by to nemal byť problém.

Z právnického hľadiska Vám to odobriť neviem. Odporúčam sa obrátiť priamo na nejakého právnika, ktorý by Vám to vedel zodpovedať aj z tejto stránky.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk