Je možné preniesť poskytnutý úver zo ŠFRB z nehnuteľností A na nehnuteľnosť B?

Zodpovedané
Včera o 10:28

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je možné preniesť už poskytnutý úver zo ŠFRB z nehnuteľností A na nehnuteľnosť B z dôvodu predaja nehnuteľností A?

Môžem preniesť zo súčasnej nehnuteľnosti, na ktorú bol úver zo ŠFRB poskytnutý, na inú nehnuteľnosť, ktorú chcem zakúpiť a pôvodnú nehnuteľnosť, na ktorú bol vybavený predať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Musíte si schváliť novú pôžičku zo ŠFRB alebo iný typ úveru (hypotéku), ak ide o kúpu novej nehnuteľnosti. Aktuálna pôžička sa vyplatí z peňazí kupujúcich vašej nehnuteľnosti.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk