Je možné preniesť hypotéku na kupovaný dom?

Zodpovedané
14. apr 2023

Dobrý deň,

chceme predať byt, na ktorom máme hypotéku. Následne kúpiť dom.

Je možné preniesť hypotéku na kupovaný dom?

Tak, aby sme nemuseli riešiť novú hypotéku.

Stretli ste sa s tým v praxi?

Kupujúci sú pre nás neznámi ľudia.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, bohužiaľ nedá sa to. Dá sa to jedine tak, že by Vám predávajúci dovolili založiť ich dom v prospech Vašej aktuálnej hypotéky. Túto hypotéku by ste teda preniesli na ich dom (pričom by ešte nebol Váš a ani by neboli ešte vyplatení).

Následne by ste predali byt, vyplatili majiteľov a hypotéku si teda mohli nechať na novom dome. Bohužiaľ, nevidím veľmi šancu, že by toto pre Vás podstúpili cudzí ľudia.

Podľa mňa budete teda musieť riešiť novú hypotéku s pravdepodobne horšou úrokovou sadzbou.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk