Je možné otvoriť si 2. pilier aj po 40tke?

Zodpovedané
16. feb 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je možné otvoriť si 2. pilier aj po 40tke?

Ďakujem

Dobrý deň,

to teraz možné nie je. Je možné, že sa na nejaký čas hromadne otvorí vstup do 2. piliera aj pre starších sporiteľov alebo sa vstupný vek predĺži, no skôr si myslím, že nie. Ak ste to nestihli, odporúčam si na dôchodok odkladať po vlastnej osi a pripraviť sa naň poriadne.

Určite by Vám vedel pomôcť náš článok o sporení na dôchodok, ak by ste nad tým do budúcna rozmýšľali: https://relyon.sk/blog/najvyhodnejsie-sporenie-...

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk