Je možné dostať hypotéku, keď mám zmluvu na dobu určitú?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hypotéky.

Je možné dostať hypotéku aj v prípade, že mám zmluvu na dobu určitú na zastupovania počas neprítomnosti zamestnankyne?

Hypotéku žiadame spolu s priateľom, ktorý je SZČO. Pravdepodobne v SLSP, keďže tá akceptuje 60% jeho príjmov. Žiadne iné podlžosti nemáme. Čo sa týka príjmov na hypotéku, ktorú by sme žiadali, by nám to vyšlo, avšak obávam sa tej mojej neurčitej zmluvy.

Ďakujem

Dobrý deň,

doba určitá sa nám bežne darí akceptovať. Riešime žiadosti vždy súbežne vo viacerých bankách. Vždy to máme tak namixované, aby sme dávali žiadosti tam, kde vieme, že je prípad na základe predbežných informácií podľa pravidiel banky priechodný.

Banky vedia akceptovať zmluvu na dobu určitú. Je však dôležité, aby ste boli cca niekde uprostred obdobia, keď žiadate (napr. ak máte na dobu určitú 1 rok). Na začiatku je nejaká skúšobná doba a ku koncu zase je riziko s predľžením, preto posledné 3 mesiace doby určitej už banka nemusí príjem z tejto zmluvy akceptovať.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk