Je limitované, že po koľkých rokoch platenia hypotéky si môžem zobrať ďalšiu sumu?

Zodpovedané
4. mar 2021

Dobrý deň,

chcem zobrať hypotéku na 18 rokov splácania - viac ma nepustí vek.

V prípade, že si zoberiem 40 000€, môžem si ešte v priebehu týchto 18 rokov dobrať k tejto hypotéke nejakú čiastku?

Je tam limitované, že po koľkých rokoch alebo podľa už splatenej čiastky?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypotéku si môžete dnes zobrať obvykle do 70 rokov (prípadne 65 rokov štandardne) - záleží aj od konkrétnej banky. Každá ďalšia hypotéka musí toto spĺňať.

Hypoték môžete mať aj viac (kľudne aj 3), ak splníte podmienky banky (dostatočný príjem pre splácanie, dobrý rating/bonita, primerané úverové výdavky na už existujúce úvery, povinná rezerva v príjme) a budete mať k dispozícii nehnuteľnosť na založenie (alebo bude už založená nehnuteľnosť umožňovať založenie aj ku ďalšej hypotéke/hypotékam).

Nie je však potrebné nejaký konkrétny počet rokov splácať a potom si brať ďalší úver/hypotéku.

Hádam som dobre pochopil Vaše dotazy, určite by som potreboval viac informácií.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk