Je lepšie splatiť úver a požiadať o hypotéku až po splatení úveru?

Zodpovedané
Včera o 17:25

Dobrý deň,

mám 25 rokov, manžel 32. Manžel zarába 1100 EUR v čistom, ja som zamestnaná a mám 850 EUR v čistom. Momentálne som na PN ešte 5 mesiacov, čiže som platená sociálnou poisťovňou. Som tehotná, v marci budem rodiť a budem na MD. Máme ešte zostatkový úver 27000 EUR.

Je možne získať hypotéku aj teraz?

Ak áno, tak v akej výške?

Je lepšie splatiť úver a požiadať o hypotéku až po splatení úveru?

Ďakujem za odpoveď

Zdravím.

Aktuálne máte limit na mesačnú splátku úverov cca 370-375 eur mesačne. Ak máte vyčerpaných napríklad 400€ z toho mesačne tak už nemáte žiaden limit na hypotéku. Aktuálne počas PN-ky sa vám žiaden príjem neakceptuje, čiže musíte čakať na koniec PN-ky (začiatok materskej). Minimálne potrebujete mať odpracovaný 1 celý mesiac aby ste to vedeli riešiť v pár bankách. Ak by ste mali odpracovaný 1 celý mesiac a zobral by sa vám príjem 850€ mesačne, tak by ste mali limit na hypotéku tak 80 000€. Ak by ste nemali hypoteticky ten spotrebák a mali ho vyplatený, limit by bol okolo 145 000€ na hypotéku.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk