Je lepšie mať doplnkové dôchodkové sporenie v Tatrabanke alebo v NN Slovensko?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

mám DDS v Tatrabanke, je to ešte stará zmluva uzavretá v roku 2013. Finančný poradca mi odporučil to preniesť do NN kvôli lepšiemu zhodnoteniu, kde už bude platná nová zmluva a iný dávkový plán.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne by som vždy 3. pilier menil, ak ide o zmenu nastavenia do indexových fondov a ak má daný človek do 54 rokov. Záleží to aj od Vašich preferencií, čo očakávate z toho 3. piliera a samozrejme aj koľko máte rokov. Na hrubo vám však poviem, že by som vám odporučil to isté ako daný finančný poradca.

Pokojne si toho môžete prečítať viac o treťom pilieri na mojej stránke. Tam nájdete bližšie informácie aj k daným fondom a odporúčanému nastaveniu:

https://relyon.sk/blog/3-pilier-ako-funguje-a-a...

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk