Je dôležité, aby mi počas času vybavovania hypotéky chodil príjem na účet?

Zodpovedané
1. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hypotéky.

Je dôležité, aby mi počas žiadania o hypotéku chodil príjem na účet?

Alebo mi stačia len výplatné pásky?

Ďakujem

Dobrý deň,

príjem na účet nie je nutnosťou, avšak neplatí to pri všetkých druhoch príjmu. Ak ide napríklad o diéty (cestovné/stravné náhrady), tak pri tých si banky vyžadujú, aby chodili na účet.

Ak máte na mysli klasický príjem - napríklad z TPP, tak ten na účet nutne chodiť nemusí. Banka si váš príjem overí cez sociálnu poisťovňu. Prípadne si vyžiada výplatné pásky, ale inak žiadny problém nebude.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk