Ja zarobím 1850 EUR, manželka má materskú dávku 1300 EUR. Aká hypotéka nám bude vychádzať?

Zodpovedané
12. júl 2024

Dobry deň,

chcel by som vedieť koľko by nám vyšla ďalšia hypotéka. Radi by sme kúpili byt na prenájom.

Ja zarobím 1850 EUR v čistom, manželka má materskú dávku vo výške 1300 EUR. Máme dve deti. Aktuálnu hypotéku máme vo výške 88 500 EUR a splácame ju vo výške 450 EUR.

120 EUR dostávame od štátu ako hypotekárny pomoc, vlastníme ešte jeden byt v hodnote 70 000 EUR. Ten nie je zadlžený a mohli by sme ho použiť ako zálohu.

Ďakujem

Dobrý deň,

materská sa dá maximálne akceptovať do výšky 470 EUR mesačne. Kvôli tomu Vám bohužiaľ limit na hypotéku vyjde maximálne 70 000 EUR. Musíte teda počkať do nástupu manželky do práce, teda ak to nie je dostatočná výška hypotéky.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk