Ja mám bankrot a priateľ hypotéku na postavený dom. Ohrozujeme jeden druhého v prípade, ak by sme sa vzali?

Zodpovedané
16. okt 2024

Dobrý deň,

s priateľom žijeme u mojich rodičov, máme 2 deti. Ja mám bankrot, ktorý splácam v splátkach 15 EUR mesačne. Celkový dlh mám 500 EUR. Priateľ si zobral hypotéku na dom, ktorý je už postavený.

Môžeme sa zosobášiť v takomto prípade?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z metodickej stránky tam problém nevidím. Na druhej strane neviem ako by sa k tomu vyjadril nejaký právnik (v súvislosti s tým bankrotom), ale za mňa asi v poriadku. Obrátil by som sa ešte aj na nejakého právnika.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk