Existuje možnosť hypotéky/úveru počas rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
1. okt 2024

Dobrý deň,

som vydatá a mám dve deti (1 a 4 roky). Mám prácu na plný úväzok, ale momentálne som na RD s mladším 14-mesačným synom. Chcela by som si vziať úver. Dočítala som sa, že nárok na úver by som aj mala ale len s tým, že mi musí niekto ručiť.

Je to pravda?

Ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, potrebujete mať niekoho s hlavným príjmom (TPP, SZČO a podobne) a následne sa to dá riešiť. Bez toho Vám nevyjde limit na žiadny typ úveru. Maximálna materská, čo sa akceptuje je 470 EUR. Od toho odpočítame životné minimá na všetkých členov domácnosti a povinnú rezervu 40% zo zostatku a na splátku úverov nič neostane.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk