Dostaneme pôžičku pre manželov do 35 rokov?

Zodpovedané
30. máj 2024

Dobrý deň,

s manželom máme záujem o ŠFRB pôžičku pre manželov do 35 rokov a malým dieťaťom do 6 rokov na stavbu rodinného domu vo výške 180 000 EUR. Spĺňame všetky podmienky.

Je problém ručenie niekomu na hypotéke?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ viem, tak financovanie hypotéky zo ŠFRB je individuálne a často trvá aj niekoľko týždňov či pár mesiacov. Ak ručíte niekomu na hypotéke, bude sa to rátať do Vašich výdavkov a teda nemusí Vám už vyjsť dostatočný limit na splátku hypotéky od ŠFRB. Skôr by som išiel do klasickej hypotéky cez banku ako to riskoval a čakal na schválenie, minimálne by som prepočítal limity.

Pokojne mi môžete napísať na mail, aké máte príjmy, na akej vysokej splátke hypotéky ručíte, aký veľký bude dom čo budete stavať a v akej lokalite a pozriem sa Vám na to bližšie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk