Dostaneme pomoc od štátu, ak máme založené dva rodičovské byty?

Zodpovedané
30. jan 2024

Dobrý deň,

v marci 2024 nám končí fixácia hypotéky. Prišlo mi už aj rozhodnutie z banky (VÚB) zmenil sa nám úrok z 0,89% na 4,59% a splátka nám išla hore o 160 EUR.

Dostaneme pomoc od štátu, ak máme založené dva rodičovské byty?

Náš dom sme zakladali až pri druhej hypo, ktorej fix končí v decembri 2024. Inak všetky ostatné podmienky spĺňame, nepresahujeme limit.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, založenie nehnuteľností s tým nemá nič. Jedine musí byť účelom nadobudnutie alebo rekonštrukcia nehnuteľnosti, v ktorej aj aktuálne bývate + podmienka príjmu a toho, že úver nikdy nemohol byť zrefinancovaný.

Ak to spĺňate, nebude problém schválenie nároku na hypotekárnu pomoc.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk