Dostaneme hypotéku na dom/byt, keď je priateľ 4 roky po osobnom bankrote?

Zodpovedané
29. máj 2024

Dobrý deň,

som mamička 8-mesačnej dcérky a poberám rodičovský príspevok 405 EUR. Priateľ je skoro rok živnostník s čistým príjmom okolo 1100 EUR po odrátaní odvodov do ZP a SP. Príjem a aj rodičovský nám ide na jeden účet. Priateľ je po osobnom bankrote už 4 roky. Žiadne úvery nemáme, nič nesplácame.

Je nejaká šanca, že dostaneme hypotéku?

Buď iba on alebo spolu.

Ak áno, tak približne v akej výške?

Je potrebný aj v nejakej výške úver?

Ako to funguje, keď nemáme našetrených 20% potrebných na získanie hypotéky?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je oveľa vyššia šanca, že by ste hypotéku dostali spolu ako keby išiel len on.

Osobný bankrot je veľmi individuálna záležitosť a záleží to od viacerých vecí (prečo bol vyhlásený, či mal odvtedy aj pozitívnu úverovú históriu alebo nie, aký vysoký má príjem, aké má vzdelanie, koľko máte vlastných zdrojov na kúpu nehnuteľnosti, či je s ním niekto na žiadosti s čistým registrom, dĺžka podnikania a podobne).

Je teda väčšia šanca, že hypotéku nedostanete. To môže trvať pomerne dlho, niektorí sa k nej po bankrote nevedia dostať ani po 6-tich rokoch.

Skúste mi napísať detaily k Vašej situácii do mailu a uvidíme, čo sa s tým dá robiť. Musím však najprv lepšie spoznať Vašu situáciu, aby som Vám vedel presne poradiť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk