Dostaneme hypotéku, keď manžel občas online stávkuje?

Zodpovedané
12. júl 2024

Dobrý deň,

môj muž si občas každý mesiac vloží nejaké peniaze - maximálne do 15 EUR na online stávkovanie. Je to raz - dvakrát do mesiaca po 5,10 EUR.

Nikdy nebol v mínuse. Máme jeden úver, ktorý je riadne platený. Plus si odkladá do DDS mesačne po 40 EUR, kde už má našetrených cca 2000 EUR. Šetríme si doma v obálke a aj na mojom účte. Tam máme už cca 8000 EUR.

Pracuje na slovenskú zmluvu v zahraničí, čiže aj daňové priznanie má slovensko-nemecké. Daňový bonus na dieťa sme dostali vo výške 1680 EUR. Zmluvu mal druhýkrát predĺženú na rok.

Ja poberám nižší rodičovský na jedno dieťa do septembra. Nechceme riešiť hypo, ak by nám kvôli hazardu odmietli a už by sme mali zápis.

Máme šancu dostať hypotéku?

Máme skúsiť v inej banke, kde by to nerobilo problém?

Pred dvomi rokmi bol zamestnaný na neurčito, no mali sme nezhody. 4 roky každý mesiac má na účte výplatu od 1300 - 2100 EUR.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pracuje na slovenskú zmluvu na TPP, tak by to nemal byť problém riešiť v iných bankách ako v tej, kde stávkuje. Totiž pri TPP na slovenskú zmluvu sa skoro nikdy nedokladujú výpisy z účtu.

Je tam teda určite šanca na získanie hypotéky. Pokojne mi môžete napísať bližšie info k Vašej situácii do mailu a viem Vám to ešte s väčšou istotou preveriť (pozrieť sa aj na ostatné faktory, ktoré to vedia ovplyvniť) + Vám spraviť porovnanie možností v jednotlivých bankách.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk