Dostanem pôžičku, keď splácam dlh exekútorovi?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke a nie vlastnou vinou mám exekútora.

Môžem si požiadať o pôžičku?

Ak áno, kde mám žiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nedá sa to.

Inštitúcia uvidí, že už v minulosti ste mali problém splácať a ešte stále máte exekúciu, čiže Vám pôžičku neposkytne, lebo je to pre ňu veľké riziko, že ani jej dlhy nebudete splácať.

Musíte sa najprv zbaviť exekúcie, potom počkať pár rokov kým to zmizne z registra a až tak môžete o pôžičku žiadať.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk