Dostanem pôžičku, keď na občianskom preukaze nemám zapísaný trvalý pobyt?

Zodpovedané
30. máj 2022

Dobrý deň,

na občianskom preukaze nemám zapísaný trvalý pobyt.

Je šanca, že dostanem pôžičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

za posledné 3 roky som osobne neriešil takýto prípad. Banky toto posudzujú negatívne a z mojej skúsenosti to môže byť dosť aj o pracovníkovi banky a sofistikovanosti systému. Kým niektoré banky majú toto priamo zabudované v systéme a automaticky systém túto vec vyhodnocuje, iné banky to majú v predpisoch a pracovník banky to má skontrolovať. Prípadne uviesť poznámku pre schvaľovateľa. V minulosti som sa stretol, že bol takémuto človeku banku automaticky úver schválený a aj načerpaný.

Nemám nateraz k tomu nejakú istú informáciu. V banke, v ktorej som pracoval bol toto negatívny záznam a bolo nutné toto kontrolovať pri riešení žiadosti s klientom.

Mrzí ma, že nemám pre Vás lepšiu odpoveď.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk