Dostane mamina hypotéku?

Zodpovedané
20. aug 2024

Dobrý deň,

mamina by si chcela zobrať hypotéku a môj manžel by jej išiel ručiť. Mamina má okolo 25 000 EUR požičky na seba, manžel má 24 000 EUR. Spolu máme jedno bábätko. Mamina má 41 rokov a zarába okolo 1000 EUR. Manžel má 20 rokov a zarába 1250 - 1300 EUR.

Naša predstava je okolo 170 000 EUR.

Máme šancu hypotéku dostať?

Aká bude splátka?

Ďakujem

Dobrý deň,

celkový limit na hypotéku máte tak 140 000 EUR. To ak mama nemá iné vyživované deti, manžela a keby ste nemali žiadne úvery. Tým, že už nejaké úvery máte, tak sa musia odrátať splátky na dané úvery. Ak sú splátky napríklad 500 EUR mesačne, tak by ste mali limit dokopy na približne 70 až 75 000 EUR.

Dá sa to vymyslieť nejak cez dozaloženie druhej nehnuteľnosti a refinancovanie daných úverov do jednej hypotéky + ak by ste aj vy doložili príjem (materskú alebo rodičovský), tak by sa s tým dalo niečo robiť, no tie úvery to dosť brzdia.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk