Dostali by sme hypotéku na rozostavanú 30-ročnú stavbu?

Zodpovedané
18. júl 2024

Dobrý deň,

máme schválenú hypotéku vo VÚB banke na konkrétny dom. Jedná sa o rozostavaný 30-ročný dom, ktorý je neskolaudovaný. Dom bol normálne obývaný, len tam treba dokončiť terasu, zábradlia a podobne. My sme ho chceli dokončiť, resp. už opraviť a hneď potom skolaudovať.

Lenže banka nám chce uvoľniť peniaze na kúpu až vtedy, keď budeme mať kolaudačné rozhodnutie. Čiže by sme do domu museli investovať peniaze už teraz, keď ešte nie je náš.

Ako máme postupovať?

Je možné, že v inej banke by nám na rozostavanú 30-ročnú stavbu dali hypotéku?

Náš finančný poradca je začiatočník, tak už hľadám informácie inde.

Ďakujem

Dobrý deň,

to je individuálne od banky, ako schvália úverové podmienky. Najlepšie si to je schváliť niekde inde, kde Vám budú vedieť načerpať peniaze hneď a podmienkou bude doložiť kolaudáciu do 12 mesiacov od čerpania úveru.

Odporúčam banky Tatra banka, ČSOB, prípadne SLSP v tomto smere, ale najskôr prvé 2.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk