Do akej výšky úveru ma pustí banka, keď mám 54 rokov a môj plat v čistom je do 1300 eur?

Zodpovedané
10. aug 2023

Dobrý deň,

som vydatá a chcela by som úver s tým, že úver by sa vybavil len na mňa bez manžela. Mám dcéru, ktorá tento rok maturovala. Ešte nepracuje, nemá príjem a úver na byt nedostane. Chcela by som kúpiť byt na seba a potom si ho ona bude časom splácať.

Do akej výšky úveru ma pustí banka, keď mám 54 rokov a môj plat v čistom je 1100 - 1300 eur?

Práca na neurčitú dobu. S manželom je to na rozvod. Bývame v dome, ktorý som kúpila ja s rodičmi, ale je tam bremeno doživotného bývania rodičov. Ja som mala 3-izbový byt aj rodičia. Byty sme predali a kúpili spoločne rodinný dom. Manžel sa nasťahoval ku mne do bytu, ale rodinný dom je písaný už aj na neho. Viem, že v prípade rozvodu by aj byt pre dcéru spadal do BSM.

Aké by boli splátky úveru?

Zohľadňuje sa v banke aj to, že byt sa berie pre dcéru?

Alebo je lepšie zobrať úver s manželom, ktorý má 45 rokov a plat cca 1000 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre vyšší vek tam bude u Vás možnosť hypotéky pomerne nízka. Museli by ste riešiť banku, kde by ste dostali hypotéku do 70-tky alebo dlhšie. Ak by bola do 70-tky, mali by ste nárok na približne 60 000 eur. To už rátam s tým, že by ste boli s manželom rozvedení. Ak nie, bolo by to ešte menej.

Ak by išiel do hypotéky aj on, vyšlo by Vám to o dosť lepšie. Limity by boli cca dvojnásobné oproti tomu, čo by ste vedeli získať sama. Možno aj vyššie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk